Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Dwa gole i Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium. W Dortmundzie (VIDEO

Data dodania: 17-08-2021 22:23

Bayern Monachium zdobył Superpuchar Niemiec. Mistrzowie Bundesligi pokonali w Dortmundzie Borussię 3:1, a dublet ustrzelił Robert Lewandowski!

Bayern po dwóch przegranych meczach o Superpuchar Niemiec z BVB wziął w końcu rewanż. W poprzednich dwóch latach przegrywał 0:2 i 2:3. Teraz zwyciężył 3:1.

Dwa kolejne gole w starciach ze swoim byłym klubem strzelił Robert Lewandowski. Były as Borussii miał przed spotkaniem na Signal Iduna Park 22 gole w 23 spotkaniach. Teraz stosunek bramek do meczów się wyrównał i wygląda 24:24.

Lewandowski w 40. minucie otworzył wynik wtorkowego spotkania. Polski snajper pokonał Gregora Kobela, pakując piłkę do siatki głową.

5 minut po przerwie Lewandowski dołożył asystę przy golu Muellera na 2:0. Borussia wróciła do gry kwadrans później po uderzeniu Marco Reusa, ale ostatnie słowo należało do Lewandowskiego, który w 74. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1.

Polski snajper zagrał do 88. minuty. Warto dodać, że strzelił 8. i 9. gola w meczach o Superpuchar Niemiec i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców wszech czasów, bo o 3 gole wyprzedza Thomasa Muellera.

Dla Bayernu to 9. triumf w Superpucharze Niemiec. Poprzedni miał miejsce w 2018 roku.