Sprawiedliwy remis w Poznaniu

Dodał: Paweł Kozioł
Data dodania: 27-08-2021 22:27

Na zakończenie piątkowych meczów w PKO Ekstraklasie w meczu Warty Poznań z Jagiellonią Białystok padł remis 1-1. Oba zespoły przełamały tym samym passę dwóch porażek z rzędu.

W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu sytuacji bramkowych. Najlepszą z nich miała Jagiellonia po strzale Augustyna, który jednak trafił tylko w poprzeczkę bramki Lisa. Milan Corryn z Warty w 25. minucie uderzał i był bliski powodzenia, lecz jego próba była minimalnie niecelna. Sędzia zakończył pierwszą odsłonę, a oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie. Niedługo po przerwie wprowadzony na murawę Mateusz Kuzimski, zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który otworzył wynik meczu. Jagiellonia odpowiedziała jednak błyskawicznie za sprawą gola Fedora Cernycha. To „Jaga” była zespołem bardziej zdeterminowanym, by odnieść zwycięstwo w tym meczu. Swoje okazje mieli min. Imaz czy Trubeha, lecz nie udało im się pokonać Lisa. Do końca meczu żaden z bramkarzy nie wyciągał już piłki z siatki i oba zespoły podzieliły się punktami.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 1-1  (0-0)

1-0 – Kuzimski, 48 min.

1-1 – Cernych, 51 min.

Warta: Lis – Grzesik, Ławniczak, Ivanov, Matuszewski (69 min. Sangowski) – Kupczak – Rodriguez (69 min. Kiełb), Czyżycki, Trałka (77 min. Kopczyński), Corryn (77 min. Sopoćko) – Zrelak (24 min. Kuzimski)

Jagiellonia: Steinbors – Pikryl (85 min. Tabiś), Puerto, Augustyn, Tiru, Nastic – Struski (85 min. Mystkowski), Romanczuk, Pospisil – Imaz, Cernych (71 min. Trubeha)

Żółte kartki: Augustyn