Argentyna i Chile potwierdziły swoją klasę

Data dodania: 15-06-2016 8:42

Faza grupowa Copa America zakończona. W ostatniej serii spotkań niespodzianek nie było, a wielką klasę potwierdziły Argentyna i Chile.

Argentyna, która pewna była już awansu do dalszych gier, w nieco rezerwowym składzie rozprawiła się z Boliwią. Zadanie do najtrudniejszych nie należało, ale wynik 3:0 najlepiej oddaje boiskowe wydarzenia. Argentyńczycy bramkami podzielili się już w pierwszej połowie, a do siatki trafiali Lamela, Lavezzi oraz Cuesta.

W drugim meczu o życie grało Chile. Arturo Vidal i spółka sprostali jednak presji i pokonali niepozornego, ale trudnego rywala, jakim jest Panama. Chilijczycy dość nieoczekiwanie jako pierwsi stracili gola. Jednak jeszcze przed przerwą Vargas wziął sprawy w swoje ręce i strzelając dwie bramki, dał prowadzenie Chile.

W drugiej połowie kolejne dwa gole dołożył Alexis Sanchez i nawet gol Arroyo nie popsuł planów reprezentacji Chile, która awansowała do dalszych gier.