Atletico zapisało się w historii. Niestety negatywnie!

Data dodania: 28-05-2016 23:42

Atletico Madryt zagrało trzeci raz w finale Pucharu Mistrzów. I trzeci raz przegrało. Zawiódł doświadczony Juanfran!

Na San Siro potrzebna była dogrywka i rzuty karne. Po golu Sergio Ramosa z 15. minuty prowadził Real, ale w 79. minucie wyrównał Carrasco.

O wszystkim decydowały rzutu karne. Z 10 strzelców pomylił się tylko Juanfran w 4. serii. Trafił w słupek. Po chwili trafił Cristiano Ronaldo i Real sięgnął po 11. Puchar Mistrzów w historii.

A Atletico wcześniej przegrało finału w 1974 roku (rzutami karnymi z Bayernem Monachium) i 40 lat później z Realem Madryt (tracąc gola na 1:1 w doliczonym czasie gry i przegrywając w dogrywce). Teraz przyszła porażka w trzecim finale. Żaden inny zespół nie przegrał tylu finałów...