Bayern już o krok od mistrzostwa! Guardiola dał szansę młodzieży!

Data dodania: 25-04-2015 21:13

Bayern Monachium po rozbiciu FC Porto i awansie do półfinału Ligi Mistrzów podejmował w Bundeslidze Herthę Berlin. I jest o krok od mistrzostwa!

Ekipa Pepa Guardioli nie zachwyciała. Bohaterowie starcia z Porto byli zmęczeni?

Ostatecznie Bayern pokonał jednak rywala ze stolicy 1:0. Jedynego gola spotkanie zdobył Bastian Schweinsteiger w 80. minucie po świetnej asyście młodego Mitchella Weisera.

Oprócz 21-letniego defensora w pierwszym składzie Guardiola znalazł też miejsce dla 18-letniego Gianluki Guadino, a po przerwie zmienił go rówieśnik Sinan Kurt.

Robert Lewandowskie spędził na boisku 90 minut. Gola nie zdobył, ale na przegonienie Arjena Robbena (17 goli) i kontuzjowanego Alexandera Meiera (19 bramek) ma jeszcze kilka kolejek. "Lewy" ma na koncie 16 bramek.

Bayern ma teraz 15 punktów przewagi nad VfL Wolfsburg. Jeśli "Wilki" nie wygrają w niedzielę z bardzo trudnym rywalem - Borussią Moenchengladbach na wyjeździe - to mistrzostwo znowu powędruje do Monachium.