Bayern zajął ostatnie miejsce w turnieju. Przegrał dwa razy! | Futbol - Piłka nożna

Bayern zajął ostatnie miejsce w turnieju. Przegrał dwa razy!

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 12-07-2015 21:48

Bayern Monachium zajął ostatnie miejsce w w turnieju Telekom Cup. Mistrzowie Niemiec przegrali najpierw z FC Augsburg, a potem ulegli karnymi Borussii Moenchengladbach.

W Telekom Cup walczą tradycyjnie 4 zespoły, które grają półfinały, a potem finał lub mecz o 3. miejsce. Spotkanie trwają tylko po 45 minut.

W półfinale Bayern wpadł na FC Augsburg i już w 7. minucie po golu Thiago Alcantary prowadził. Wydawało się, że faworyt spokojnie awansuje. Jednak w 29. minucie Alexander Eswein pokonał Svena Ulreicha, a 6 minut później na 2:1 trafił Hong-Jeong Ho i to Augsburg dostał się do finału.

Bayern musiał zagrać o 3. miejsce. Walczący m.in. bez Roberta Lewandowskiego i Manuela Neuera Bawarczycy zagrali z Borussią Moenchengladbach. Gole nie padły i losy najniższego stopnia podium rozstrzygnęły rzuty karne. Te lepiej wykonywali gospodarze turnieju, a w Bayernie pomylili się Pierre-Emile Hojbjerg oraz Fabian Benko.

Cały turniej wygrał Hamburger SV, który 2:1 po golach Gouaidy w 2. minucie i Olicia w 32. minucie pokonał Augsburg, dla którego w 41. minucie trafił Matavz.

Będzie kolejny wielki transfer. Gigant dogadał się w sprawie zakupu Di Marii!