Bramkarz Ruchu zatrzymał rewelację wiosny!

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 17-04-2015 20:00

Koronie Kielce nie udało się zrobić sporego kroku ku grupie mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Korona wiosną nie przegrała jeszcze meczu. W spotkaniu 28. kolejki z Ruchem Chorzów gospodarzy remis jednak nie interesował. Liczyło się tylko zwycięstwo, które pozwoliłoby znacznie przybliżyć się do zajęcia minimum 8. miejsca po 30. kolejce. Nie udało się.

Wydawało się, że najmniej prawdopodobnym rezultatem będzie 0:0. Korona w dwóch ostatnich meczach w Kielcach zdobywała bowiem po dwa gole, a Ruch zapisywał na swoim koncie bramkę w ostatnich 10 spotkaniach. Tym razem jednak żadnej z ekip nie udało się zaskoczyć bramkarza przeciwnika.

Oba zespoły miały swoje okazje, chociaż lepsze i więcej Korona. W 23. minucie Luis Carlos przegrał pojedynek z Putnockym. Ruch zrewanżował się w 51. minucie, gdy Starzyński z prawej strony pola karnego uderzył minimalnie obok słupka. Kielczanie po chwili zagrozili bramce strzałem Porcelisa, a w kolejnej akcji Putnocky wypuścił piłkę z rąk, lecz naprawił swój błąd i zdążył ubiec Luisa Carlosa.

W 67. minucie Putnocky po raz kolejny pokazał klasę, gdy wygrał sam na sam z Golańskim. Potem gospodarze jeszcze próbowali, ale kolejnych tak dobrych okazji nie mieli.

Ostatecznie w Kielcach gole nie padły. Korona z 36 punktami jest na miejscu 9. i zachowała szanse na awans do grupy mistrzowskiej, ale na pewno wolałaby pokonać Ruch. "Niebiescy" z kolei wracają z punktem z trudnego terenu, ale strefa spadkowa jest blisko.