Celtic doczekał się na Legię. Stoper bohaterem. Były piłkarz Lechii zdobył gola!

Data dodania: 22-07-2014 22:51

Celtic Glasgow przypieczętował awans do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Szkoci będą rywalem Legii Warszawa, bo mistrz Polski uporał się ostatecznie z Saint Patricks Athletic.

Bohaterem Celticu został Virgil Van Dijk. Holenderski stoper dwoma golami pozbawił Islandczyków jakichkolwiek złudzeń. Potem gości dobił Fin Teemu Pukki.

Pewnie awansował też Szeriff Tyraspol. Wynik spotkania z Sutjeska otworzył Fred Benson, były piłkarz Lechii Gdańsk.

Po niezbyt udanym pierwszym meczu u siebie - 0:0 - BATE wyrwało awans Albańczykom, dzięki remisowi 1:1 na ich terenie.

Wyniki rewanżowych spotkań II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów:

Sutjeska - Szeriff Tyraspol 0:3 (Benson 5, Henrique 35, Isa 55; czerwona kartka: Vujović z Sutjeska w 11. minucie)
Pierwszy mecz: 0:2, awans: Szeriff

Dudelange - Łudogorec Razgrad 1:1 (Turpel 81 - Bezjak 51)
Pierwszy mecz: 0:4, awans: Łudogorec

Levadia Tallin - Sparta Praga 1:1 (Teever 68 - Marecek 38)
Pierwszy mecz: 0:7, awans: Sparta

Karabach Agdam - Valletta 4:0 (Reynaldo 15, Chumbinho 48, Dias 56, George 80; czerwone kartki: Carauna w 19. minucie i Fenech w 84. minucie - obaj z Valleta FC)
Pierwszy mecz: 1:0, awans: Valletta

Maccabi Tel Awiw - Santa Coloma 2:0 (Zahavi 62 k., Ben Haim 90; czerwone kartki: Badash z Maccabi w 78. minucie i Mercade z Santa Coloma w 81. minucie)
Pierwszy mecz: 1:0, awans: Maccabi

TNS - Slovan Bratysława 0:2 (Milinković 74, 89)
Pierwszy mecz: 0:1, awans: Slovan

HB Torshavn - Partizan Belgrad 1:3 (Wardum 35 - Ninković 49, Lazović 75, Grbić 90)
Pierwszy mecz: 0:3, awans: Partizan

Skenderbeu - BATE Borysów 1:1 (Radas 67 - Olechnowicz 29)
Pierwszy mecz: 0:0, awans: BATE

Żalgiris Wilno - Dinamo Zagrzeb 0:2 (Soudani 47, Simunić 49)
Pierwszy mecz: 0:2, awans: Dinamo

Debreceni VSC - Cliftonville 2:0 (Mihelic 55, Sidibe 79; czerwona kartka: McGovern z Cliftonville w 54. minucie)
Pierwszy mecz: 0:0, awans: Debreceni

Celtic Glasgow - KR Reykjavik 4:0 (Van Dijk 13, 20, Pukki 27, 71)
Pierwszy mecz: 1:0, awans: Celtic

FK Aktobe - Dinamo Tbilisi 3:0 (Antonow 75, Zienkowicz 82, Ajmbietow 90)
Pierwszy mecz: 1:0, awans: Aktobe

HJK Helsinki - Rabotnicki Skopje 2:1 (Lod 22, Moren 26 - Vujcić 47)
Pierwszy mecz: 0:0, awans: HJK

FK Ventspils - Malmoe FF 0:1 (Thelin 19)