Co zrobi UEFA? Kukesi zostanie ukarane, ale Legia też?

Data dodania: 31-07-2015 21:39

Nie milkną echa przerwanego meczu FK Kukesi - Legia Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Europy. UEFA rozważa ukaranie obu klubów, chociaż znacznie surowej Albańczyków!

Czwartkowe spotkanie zostało przerwane w 53. minucie, gdy Ondrej Duda został trafiony kamieniem w głowę, a na murawę poleciały jeszcze inne przedmioty.

Wszystko działo się chwilę po tym, jak Legia zdobyła gola na 2:1 po strzale Jakuba Rzeźniczaka. Cieszący się z kolegami Ondrej Duda oberwał kamieniem, a na trybunach było bardzo niespokojnie. Delegat UEFA postanowił, że mecz nie będzie kontynuowany, bo nie można zapewnić bezpieczeństwa.

Teraz wszystko zależy od UEFA. Legia najprawdopodobniej wygra walkowerem, a całkiem możliwe, że nie dojdzie też do rewanżu w Warszawie.

Okazuje się jednak, że obok Kukesi, które usłyszy poęć zarzutów, ukarana może być też Legia. Kibice wicemistrza Polski też bowiem wrzucali jakieś przedmioty na murawę. Albańczycy poznają decyzję o karach po posiedzeniu Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, zaplanowanym na 3 sierpnia. Sprawa Legii będzie rozpatrywana 10 dni później.