Gładkie zwycięstwo drużyny Polaka w Serie A! VIDEO

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 26-04-2014 20:06

Nie ma co się poddawać! Fiorentina pokonała na wyjeździe Bolognę 3:0 i wciąż zachowuje szanse na grę w Lidze Mistrzów. Bohaterem spotkania był Juan Cuadrado, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Przez ponad kwadrans na placu gry przebywał Rafał Wolski.

W pierwszym z sobotnich spotkań 35. kolejki włoskiej ekstraklasy, Bologna podejmowała u siebie Fiorentinę z Rafałem Wolskim na ławce rezerwowych. Faworytem byli goście, którzy przed tym meczem mieli nad Bologną, która znajduje się w strefie spadkowej aż 30 punktów przewagi.

Pierwsza odsłona tego spotkania została całkowicie zdominowana przez Fiorenitną. Popularna "Viola" tworzyła groźniejsze sytuacje i już w 23. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Juana Cuadrado, który wpakował piłkę do siatki po zagraniu od Joaquina.

Na kolejne trafienie podopieczni Vincenzo Montelli musieli czekać zaledwie dziesięć minut. Tym razem Cuadrado zanotował asystę, a futbolówkę w siatce umieścił Josip Ilcić, popisując się znakomitym uderzeniem z dystansu.

W drugiej części spotkania obie drużyny miały sporo swoich szans. Gospodarze szukali kontaktowego trafienia, a goście starali się podwyższyć wynik meczu. W międzyczasie na placu gry pojawił się reprezentant Polski, Rafał Wolski, zmieniając na placu gry w 76. minucie Josipa Ilicicia.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, po raz drugi wpisał się Juan Cuadrado, który po indywidualnej akcji przesądził o losach tego spotkania.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Fiorentina zajmuje czwarte miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do trzeciego Napoli. "Viola" zachowuje jeszcze matematyczne szanse, aby zająć miejsce premiujące grą w Lidze Mistrzów. Z kolei Bologna jest coraz bliżej spadku.