Lech Poznań poznał rywala w 1/16 finału Pucharu Polski! Historia się lubi powtarzać?

Data dodania: 25-07-2015 19:46

Olimpia Grudziądz będzie rywalem Lecha Poznań w 1/16 finału Pucharu Polski. I-ligowiec po dogrywce wyeliminował beniaminka IV ligi pomorskiej Rodło Kwidzyn. Do dalszych gier awansowały też m.in. Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki i Arka Gdynia.

Lech Poznań będzie miał okazję zrewanżować się Olimpii za porażkę w Pucharze Polski w 2012 roku. Wówczas "Kolejorz" odpadł w 1/6 finału po porażce 1:2.

Teraz będzie okazja do rewanżu, chociaż nie brakowało wiele, by rywalem Lecha było jednak IV-ligowe od tego sezonu Rodło. Beniaminek IV ligi pomorskiej postawił twarde warunki Olimpii i odpowiadał golami na trafienia na 1:0 i 2:1. Już na początku dogrywki bramkę dla Olimpii na 3:2 zdobył Fabian Pawela, a ten sam piłkarz w 108. minucie ustalił wynik spotkania na 4:2.

Stomil Olsztyn wyeliminował Sandecję Nowy Sącz. Stawką starcia I-ligowców była przepustka do 1/16 finału i spotkania ze Śląskiem Wrocław. Ekipa z Warmii załatwiła sprawę między 61. a 64. minutą po golach Suchowckiego i Kujawy.

Aż 4:1 wygrała Arka Gdynia z Pogonią Siedlce, która w minionym sezonie po barażu utrzymała się w I lidze. W Gdyni pierwsi trafili goście - Daniel Chyła w 11. minucie, ale do przerwy było 1:1 po golu Rafała Siemaszki w 43. minucie. Po przerwie kolejne bramki dla Arki zdobyli Vinicius w 52. minucie z karnego, Renusz w 54. minucie i Wojowski w 73. minucie. Rywalem Arki w 1/16 finału będzie Chojniczanka, która wygrała w Tarnobrzegu 4:1 z Siarką. Wszystkie gole I-ligowiec zdobył przed przerwą!

Podobnie jak Chojniczanka, nieżej notowanego rywala wyeliminowały Wigry. I-ligowiec wygrał z grającym dwie klasy niżej Górnikiem Wałbrzych po golach Makaradze z 44. minuty i Żebrowskiego z 53. minuty.

Sobotnie mecze 1/32 Pucharu Polski
Rodło Kwidzyn - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 2:4 pd. (Adam Reise 60, Mateusz Górka 79 - Dejan Žigon 16, 73, Fabian Pawela 91, 108)
ARKA GDYNIA - Pogoń Siedlce 4:1 (Rafał Siemaszko 43, Marcus Vinícius 52 k., Michał Renusz 54, Paweł Wojowski 73 - Daniel Chyła 11)
WDA ŚWIECIE - Legionovia Legionowa 1:0 (Karol Maliszewski 43)
KS Stilon Gorzów Wielkopolski - STAL STALOWA WOLA 0:1 (Damian Łanucha 84 k.)
Siarka Tarnobrzeg - CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:4 (Maciej Domański 83 - Łukasz Kosakiewicz 16, 35, Paweł Zawistowski 20, Rafał Grzelak 45)
Górnik Wałbrzych - WIGRY SUWAŁKI 0:2 (Dawit Makaradze 44, Mateusz Żebrowski 53; czerwone kartki: Grzegorz Michalak z Górnika w 78. minucie za drugą żółtą i Mateusz Sawicki z Górnika w 88. minucie za drugą żółtą)
STOMIL OLSZTYN - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (Łukasz Suchocki 60, Rafał Kujawa 65)
Boruta Zgierz - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0:3 (Dawid Sojda 68, Roman Stepankow 73, 78)
ROW Rybnik - DOLCAN ZĄBKI 0:4 (Szymon Matuszek 24, 84, Szymon Sawala 28, Damian Kądzior 75)
Wisła Puławy - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:2, k. 2:4 (Patryk Słotwiński 2, Konrad Nowak 15 - Przemysław Mizgała 26, Sebastian Dudek 65 k.; w 22. minucie Tomasz Sedlewski z Wisły nie wykorzystał rzutu karnego - Szymon Gąsiński obronił)

Autostrada do Rosji! Poznaliśmy rywali Polaków!