Legia w półfinale Pucharu Polski

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 18-11-2015 22:39

Legia Warszawa jest już o krok od kolejnego finału Pucharu Polski. Obrońcy tytułu nie dali szans w rewanżowym meczu Chojniczance.

LEGIA WARSZAWA - CHOJNICZANKA CHOJNICE 4:1
Bramki:  Stojan Vranješ 29, Aleksandar Prijović 33, Tomasz Brzyski 38, Nemanja Nikolić 63 - Andrzej Rybski 5

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 15. Michał Kopczyński, 17. Tomasz Brzyski - 6. Guilherme, 37. Dominik Furman (45, 27. Robert Bartczak), 23. Stojan Vranješ, 99. Aleksandar Prijović (55, 11. Nemanja Nikolić), 18. Michał Kucharczyk - 9. Marek Saganowski (67, 33. Michał Żyro).

Chojniczanka: 12. Dominik Hładun - 21. Łukasz Kosakiewicz (70, 27. Radosław Bartoszewicz), 16. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 25. Wojciech Lisowski, 6. Przemysław Pietruszka - 5. Paweł Zawistowski, 10. Andrzej Rybski (61, 15. Przemysław Czerwiński), 18. Jakub Mrozik - 19. Bartłomiej Niedziela (83, 11. Rafał Majtyka), 20. Patryk Mikita.

Wyjazdowa wygrana 2:1 pozwalała Legii myśleć o spokojnym rewanżu i przypieczętowaniu awansu już na własnym stadionie. Bez kilku gwiazd, w eksperymentalnym składzie, gospodarze zaczęli mecz katastrofalnie.

Chojniczanka szybko objęła prowadzenie i wydawało się, że Legia może mieć problem w tym dwumeczu.

Legia musiała atakować, żeby odwrócić losy meczu i cel zrealizowała jeszcze przed przerwą. Na 1:1 trafił Vranjes, po chwili prowadzenie Legii dał Prijović.

Przed przerwą gospodarze prowadzili już 3:1 po cudownej bramce Tomasza Brzyskiego.

W drugiej połowie Legia kontrolowała grę, mając na celu przede wszystkim dogranie spotkania bez uszczerbku na zdrowiu i siłach. Na murawie pojawił się między innymi Nemanja Nikolić.

I to świeżo upieczony finalista EURO 2016 swoim golem przypieczętował pewną wygraną Legii 4:1 i awans do półfinału Pucharu Polski.