Nowy lider w I lidze!

Data dodania: 31-10-2015 16:56

Wisła Płock stanęła na wysokości zadania i wygrała spotkanie na szczycie! Dzięki zwyciętwu "Nafciarze" objęli pozycję lidera w tabeli I ligi.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Wisłą Płock można było traktować jako hit kolejki. Mierzyły się drużyny z górnej części tabeli, które walczyły o pozycję lidera. "Nafciarze" mieli na koncie 25 punktów, z kolei "Rycerze Pomorza" zaledwie "oczko" mniej. To spowodowało, że mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie.

W pierwszej połowie meczu obejrzeliśmy trzy bramki. Goście do 38. minuty prowadzili 0:2, po tym jak bramki zdobywali Arkadiusz Reca oraz Mikołaj Lebedyński. Tuż przed zejściem do szatni kontaktową bramkę dla Zawiszy Bydgoszcz zdobył Jakub Smektała.

W końcówce meczu kropkę nad i postawił Damian Piotrowski i dzięki zwycięstwu Wisła Płock z dorobkiem 28. punktów objęła pozycję lidera w I lidze. Z kolei Zawisza Bydgoszcz znajduje się na piątej pozycji z dorobkiem 24. "oczek".

Mecz 15. kolejki I ligi w sezonie 2015-16
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 (1:2)
Bramki: Jakub Smektała 44 - Arkadiusz Reca 17, Mikołaj Lebedyński 38, Damian Piotrowski 87
Zawisza: Damian Ciechanowski, Sebastian Kamiński, Szymon Lewicki (46. Arkadiusz Gajewski)Kamil Drygas, Mica, Sylwester Patejuk, Łukasz Sapela, Vasil Panayotov (75. George Alaverdashvili)Jakub Smektała, Piotr Stawarczyk, Marko Banović (46. Maciej Kona).
Wisła: Seweryn Kiełpin, Mikołaj Lebedyński (89. Wojciech Łuczak)Bartłomiej Sielewski, Dominik Kun (58. Jakub Bąk)Przemysław Szymiński, Piotr Wlazło, Arkadiusz Reca, Maksymilian Rogalski, Cezary Stefańczyk, Patryk Stępiński, Dimitar Iliev.
Żółte kartki: Kamil Drygas, Maciej Kona, Arkadiusz Gajewski.
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).