Polacy nie zatrzymali lidera! Coraz trudniejsza sytuacja ich zespołu

Data dodania: 26-04-2014 16:20

Duet polskich stoperów Piotr Polczak - Marcin Kowalczyk nie zdołał zatrzymać liderującego w Premier Lidze Zenita Sankt Petersburg!

Wołga Niżnyj Nowogrod pojechała do "jaskini lwa" na pożarcie. Na środku obrony gości pojawili się dwaj Polacy - Polczak i Kowalczyk.

Biało-czerwony duet nie dał rady zatrzymać lidera na jego terenie, chociaż Wołga walczyła dzielnie. Od 25. minuty goście przegrywali po bramce Witsela. Kwadrans później mogło być 2:0, ale Danny nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Leandro.

Po przerwie długo utrzymywał się wynik 1:0. Zenit uspokoił swoich fanów dopiero w 78. minucie po strzale Fajzulina.

Polczak i Kowalczyk zagrali po 90 minut. Ten pierwszy w 39. minucie obejrzał żółtą kartkę. Nawet na ławce rezerwowych Wołgi nie zasiadł Ariel Borysiuk.

W tabeli Premier Ligi Zenit jest liderem z 59 punktami. Ma 4 punkty przewagi nad Lokomotiwem, ale ekipa z Moskwy swój mecz 27. kolejki jeszcze zagra. W coraz gorszym położeniu jest Wołga. Na trzy kolejki przed końcem jest przedostatnia i do 14. lokaty, barażowej, traci już 4 punkty.