Rumak obronił posadę? Zawisza wygrał derby województwa!

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 04-09-2015 20:01

Mariusz Rumak jednak uratowany? Zawisza Bydgoszcz po dramatycznym meczu pokonał w 7. kolejce Olimpię Grudziądz. Przed spotkaniem spekulowano, że trener Zawiszy gra o posadę.

Zawisza po spadku z Ekstraklasy przeszedł sporo zmian, ale właściciel klubu Radosław Osuch nie zamierzał powiększać kredytu zaufania do Rumaka. Po tym jak zespół niespecjalnie zaczął sezon w I lidze nad Rumakiem pojawiło się widmo zwolnienia.

Takie zagrożenie nie wisiało nad trenerem Olimpii. Artur Skowronek debiutował bowiem w piątek w tej roli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie po strzale Kurowskiego. Do przerwy było już jednak 1:1, bo swojego 5. gola w sezonie zdobył w 35. minucie Lewicki.

Po zmianie stron długo utrzymywał się remis. W 77. minucie Zawisza za sprawą Drygasa wyszedł jednak na prowadzenie, a 3 minuty później wprowadzony po przerwie Mica pokonał Fabiniaka i zrobiło się 3:1. Gospodarzy stać było w derbowym starciu na zdobycie już tylko jednej bramki. Do siatki w 82. minucie z karnego trafił Kaczmarek.

Zawisza po tym meczu objął prowadzenie w tabeli, ale zapewnie nie zostanie liderem po rozegraniu całej 7. kolejki. Olimpia jest na 16. pozycji i możliwe, że wyląduje na dnie.

Mecz 7. kolejki I ligi
OLIMPIA GRUDZIĄDZ - ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:3
Bramki: Kamil Kurowski 14, Marcin Kaczmarek 82 k. - Szymon Lewicki 35, Kamil Drygas 77, Mica 80
Olimpia: Bartosz Fabiniak - Paweł Kowalczyk, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Patryk Skórecki, Marcin Smoliński (81. Fabian Pawela), Wojciech Reiman, Kamil Kurowski (71. Arkadiusz Kasperkiewicz), Marcin Kaczmarek - Adam Cieśliński (62. Donald Djoussé)
Zawisza: Łukasz Sapela - Krzysztof Nykiel, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Blažo Igumanović - Jakub Smektała (46. Sebastian Kamiński), Maciej Kona, Kamil Drygas, Wasił Panajotow, Jakub Łukowski (68. Mica) - Szymon Lewicki (90. Arkadiusz Gajewski)
Żółte kartki: Kowalczyk, Cieśliński, Kasperkiewicz - Igumanović, Nykiel, Drygas, Wełnicki, Kona