Rusza druga kolejka fazy grupowej. Tym razem Duda od początku?

Data dodania: 15-06-2016 8:19

Ledwie zaczęliśmy turniej, a za nami już komplet pierwszej rundy spotkań. W drugiej serii gier pierwsi na boisku zameldują się Rosjanie i Słowacy. Kto przybliży się do fazy pucharowej?

Środa, 15.06.2016, 15:00 – Stadio Pierre Mauroy, Lille

Mecz grupy B, Euro 2016

ROSJA – SŁOWACJA

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Co słychać w drużynach?

Podopieczni Leonida Słuckiego zdobyli punkt w pierwszym spotkaniu Euro 2016 z Anglikami remisując 1:1. Rosjanie mieli dużo szczęścia, bo już w pierwszej połowie zespół Roya Hodgsona powinien prowadzić, bramkę zdobył dopiero w drugiej, a Sborna odpowiedziała bardzo szczęśliwym golem w doliczonym czasie gry.

Podopieczni Jana Kozaka w pierwszym spotkaniu na Euro 2016 przegrali z Walijczykami 1:2. Pierwsza połowa należała do Wyspiarzy, którzy objęli prowadzenie i choć już wtedy gola mógł strzelić Hamsik, który miał doskonałą sytuację, a później Słowacy wyrównali w końcówce Walijczycy strzelili drugiego gola i pokonali przeciwnika.

Nie zagrają:

Po stronie Rosji niepewny występu z przyczyn zdrowotnych jest Głuszakow. W Słowacji z tego samego powodu absencja może objąć Hubocana.

Przewidywane składy:

Rosja: Akinfeev – Smolnikow, Berezutski, Ignaszewicz, Szennikow – Neustaedter, Szirokow – Szatow, Smołow, Kokorin - Dzyuba

Słowacja: Kozacik – Pekarik, Skrtel, Durica, Svento – Kucka, Hrosovsky – Mak, Hamsik, Weiss – Nemec

Co się może wydarzyć? Co warto wiedzieć?

Od 2000 roku Rosjanie rozegrali sześć spotkań ze Słowakami i w żadnym nie padły więcej niż dwie bramki, w sumie strzelono w nich tylko siedem goli, w dwóch ostatnich spotkaniach: jednym eliminacyjnym do Euro 2012, a później w towarzyskim spotkaniu w 2014 roku tryumfowali Rosjanie, za każdym razem strzelając rywalom jedną bramkę. Liczymy na kolejny dobry występ pomocnika Legii Warszawa Ondreja Dudy. Jeśli nie zagra od początku to przynajmniej po wejściu na boisko w drugiej połowie.

Kto jest faworytem?

Żadna z drużyn nie zgarnęła trzech punktów w pierwszym meczu. Tak naprawdę tylko Słowacy pokazali swój pomysł na grę ofensywną. Rosja przez większość spotkania tylko się broniła przed Anglikami. Przewidujemy, że tym razem będzie inaczej i oni również zaatakują bramkę rywali.

Typ Futbol.pl: X

Po wyrównanym spotkaniu nastąpi podział punktów. Taki wynik nie zadowoli żadnej z drużyn.