Sensacja! Mistrz Gibraltaru pokonał Celtic Glasgow!

Data dodania: 12-07-2016 22:26

Nie zabrakło niespodzianek w pierwszych meczach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Największą sensacją jest porażka Celtiku Glasgow z mistrzem... Gibraltaru!

Szkoci fatalnie zaczęli kwalifikacji. "The Bhoys" pod wodzą nowego menedżera - Brendana Rodgersa - ulegli 0:1 Lincoln Red Imps. To mistrz Gibraltaru! Jedynego gola zdobył w 48. minucie Casciaro.

W rewanżu Celtic zapewne odrobi straty i awansuje dalej, ale wstyd pozostanie.

Kompromitacji uniknęła Crvena Zvezda Belgrad. Serbowie przegrywali od 15. minuty po strzale Falcone z maltańskim Valletta FC, ale w 66. minucie wyrównał Katai, a w 75. minucie trafił Sikimić i goście wygrali 2:1.

Remis w Walii uzyskał APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru z Inakim Astizem w składzie (90 minut byłego zawodnika Legii Warszawa) bezbramkowo zremisowali z TNS. W barwach gospodarzy zagrał do 89. minuty Adrian Cieślewicz.

Wyniki wtorkowych meczów II rundy eliminacji Ligi Mistrzów (pierwsze spotkania):

Dinamo Tbilisi - Alaszkert Erywań 2:0
Karabach Agdam - Dudelange 2:0
Hapoel Beer Szewa - Szeriff Tiraspol 3:2
BATE Borysów - SJK 2:0
Lincoln Red Imps - Celtic Glasgow 1:0
TNS - APOEL 0:0
Valletta - Crvena Zvezda Belgrad 1:2
Red Bull Salzburg - FK Liepaja 1:0