Skandal w Tiranie. Mecz Kukesi - Legia został przerwany! Będzie walkower!

Data dodania: 30-07-2015 21:32

Mecz FK Kukesi z Legią Warszawa w III rundzie eliminacji Ligi Europy został przerwany! Decyzją delegata UEFA po konsultacjach z policją spotkanie nie będzie kontynuowane!

Tuż po golu Legii na 2:1 autorstwa Jakuba Rzeźniczaka w stronę cieszących się piłkarzy wicemistrza Polski poleciał kamień. Trafiony został nim Ondrej Duda, który był już kawałek od kolegów.

Słowak został poważnie trafiony w głowę i zalał się krwią. Długo był opatrywany, ale na szczęście wstał o własnych siłach i nawet rwał się na boisko.

Sędzia nie pozwolił jednak na wznowienie gry. Od wielu minut trwają narady, ale coraz więcej wskazuje na to, że mecz nie będzie kontynuowany, a Legia wygra walkowerem, a może nawet nie dojdzie już do rewanżu.

W momencie przerwania meczu Legia prowadziła 2:1. Do skandalu doszło chwilę po tym, gdy Jakub Rzeźniczak w 51. minucie trafił do siatki. Pierwsza centa Tomasza Brzyskiego nie była udana, ale poprawka doszła do Rzeźniczaka, a ten fantastycznym strzałem pokonał bramkarza Kukesi. Legia zadała w ten sposób bolesny cios gospodarzom, bo ci w 49. minucie wyrównali. Dusan Kuciak przy rzucie rożnym źle wyszedł z bramki i dał się uprzedzić Santosowi. Legia w ten sposób straciła prowadzenie, które dał jej w 28. minucie Nikolić!