Zagłębie uniknęło kompromitacji. Teraz zagra z Radoviciem i spółką

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 07-07-2016 20:16

Zagłębie Lubin zrewanżowało się Sławiji Sofia za porażkę w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Europy. "Miedziowi" z nawiązką odrobili straty z Bułgarii.

W Sofii Zagłębie przegrało 0:1, chociaż nie grało gorzej niż gospodarze.

Na swoim stadionie ekipa Piotra Stokowca już w 20. minucie wyrównała stan dwumeczu. Po dośrodkowaniu Jana Vlaski z rzutu wolnego Lubomir Guldan "szczupakiem" trafił na 1:0.

Na kolejnego gola trzeba było czekać do 64. minuty. Wówczas piłka odbiła się od Stefana Wełkowa i spadła pod nogi Łukasza Piątka, a ten zdobył gola na 2:0!

W tym momencie to Zagłębie było w II rundzie. Lubinianie przypieczętowali awans w 81. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego Papadopulos przedłużył lot piłki, a Dąbrowski strzałem po koźle zdobył bramkę na 3:0!

W doliczonym czasie gry Jarosław Kubicki jeszcze trafił do siatki, ale gol nie został uznany, bowiem strzelc był na spalonym.

W II rundzie rywalem Zagłębia będzie Partizan Belgrad. Pierwszy mecz 14 lipca o 20:15 w Belgradzie. Rewanż tydzień później.