Celtic bez Polaków gromi w Pucharze

Data dodania: 11-03-2012 16:11

W meczu 1/4 Pucharu Szkocji, Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Dundee United 4:0 i awansował do półfinału tych rozgrywek. Na ławce rezerwowych cały mecz przesiedział Łukasz Załuska, Pawła Brożka nie było nawet na ławce.

Celtic chcąc sięgnąć po potrójną koronę musiał ten mecz wygrać. Przeciwnikiem było znajdujące się w dobrej formie Dundee United. W 29. minucie zawodnik gospodarzy - Neilson - otrzymał czerwoną kartkę. To jednak nie ułatwiło zadania Celticowi.

Pierwszą bramkę goście zdobyli dopiero w minucie 53. po strzale Ledleya. W 71. minucie pada jednak drugi gol dla gości, który przesądził o losach spotkania. Jej strzelcem Samaras. Nie był to jednak koniec popisów strzeleckich zawodników Celticu. W 86. minucie Stokes podwyższa na 3:0 dla gości, a w doliczonym już czasie Brown po strzale z rzutu karnego ustala wynik spotkania na 4:0 dla "The Bhoys".