Wysoka porażka Tereka. Grali Polacy.

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 14-04-2012 13:52

W meczu 9. kolejki grupy spadkowej rosyjskiej Premier League, Terek Grozny przegrał na wyjeździe z Tomem Tomsk 0:3. W drużynie ze stolicy Czeczenii zagrał Maciej Rybus oraz Piotr Polczak.

Tom Tomsk – Terek Grozny 3:0 (1:0)
Nakhushev 45, Gultyaew 68, Boyarintsev 84

Terek przed tym spotkaniem zajmował 3. pozycję w tabeli grupy spadkowej. Tom był w dużo gorszej sytuacji, bo okupował 7. – przedostatnie miejsce z małymi szansami na utrzymanie.

W drużynie z Tomska wystąpił Sergiej Omelyanczuk, który swego czasu występował z powodzeniem w Legii Warszawa. Na ławce drużyny gospodarzy zasiadł były bramkarz Wisły Kraków – Ilie Cebanu.

Gospodarze wyszli na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej części gry. Nakhushev uderzył z rzutu wolnego z około 20 m, nie dając szans bramkarzowi Tereka.

W 68. minucie wynik podwyższył Gultyaew, który na boisku pojawił się w końcówce pierwszej połowy.  Na 6 minut przed końcem wynik ustalił Boyarintsev. Tom pokonuje Terek aż 3:0.

W 73. minucie polski pomocnik Maciej Rybus został ukarany żółtą kartką. Marcin Komorowski nie zagrał z powodu kontuzji kolana.

Po tym spotkaniu Terek pozostał na 3. miejscu, jednak Rostov, który traci do drużyny Rybusa 2pkt., rozegra swój mecz później. Tom natomiast z 32 punktami na koncie pozostał na przedostatniej lokacie.