Ważna wygrana BVB. Bramka Piszczka(video)

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 14-04-2012 17:22

W hitowym meczu 31. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie wygrała z Schalke Gelsenkirchen 2:1. Wyrównująca bramkę dla gości zdobył Łukasz Piszczek!

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia Dortmund 1:2 (1:1)
Bramki: Farfan 9 – Piszczek 17, Kehl 62
Schalke: Unnerstall – Uchida (85. Marica), Papadopoulos, Metzelder, Fuchs, Moritz (68. Hoger), Jones, Draxler (71. Pukki), Raul, Farfan, Huntelaar
Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer, Gundogan, Bender (46. Kehl), Błaszczykowski (81. Perisić), Kagawa, Grosskreutz (89. Owomoyela), Lewandowski
Żółte kartki: Farfan, Fuchs, Jones - Kehl, Schmelzer

Obie drużyny przystępowały do tego prestiżowego spotkania w odmiennych nastrojach. Schalke w ostatniej kolejce sromotnie, bo aż 1:4 przegrało z Norymbergą. Dortmund natomiast pokonał w środowy wieczór Bayern Monachium 1:0 po ślicznej bramce Roberta Lewandowskiego.

Pierwsza bramka padła już w 9 minucie tego spotkania.  Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Hummels wybija prosto pod nogi Farfana. Peruwiańczyk uderza, piłka odbija się jeszcze od głowy Kagawy i wpada obok bezradnego Weidenfellera. 1:0 dla Schalke.

Zawodnicy z Dortmundu doprowadzili dość szybko do wyrównania. I to za sprawą polskiego obrońcy – Łukasza Piszczka. Rzut rożny dla Borussii. Dośrodkowanie Gundogana prosto na głowę obrońcy, Hummels zgrywa piłkę głową w pole karne, Piszczek ładnie się zastawia przed dwoma rywalami, po czym kapitalnie uderza w długi róg. Fantastyczna bramka Polaka.

Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza część gry w Gelsenkirchen.

W 62. minucie ponownie po stałym fragmencie gry pada trzecia bramka w tym meczu. Szczęśliwym strzelcem został wprowadzony w 46. minucie Sebastian Kehl.  Po rzucie rożnym dla Borusii zamieszanie w polu karnym, rykoszet od pleców obrońcy Schalke i Kehl pakuje piłkę do bramki z dwóch metrów.

Na 3 kolejki przed końcem Borussia Dorrtmund ma 9 punktów przewagi nad Bayernem Monachiu. Bawarczycy swój mecz zagrają o 18:30. Ich przeciwnikiem będzie Mainz.