"Fiołki" uległy jeszcze aktualnemu mistrzowi

Dodał: Michał Ptaszyński
Data dodania: 14-04-2012 23:40

Anderlecht Bruksela zmierza po tytuł mistrza Belgii. W sobotę nie dał jednak rady obrońcy tytułu, czyli KRC Genk.

"Fiołki" przegrały u siebie z Genk 1:3. Goście już do przerwy prowadzili 2:0 po bramkach Benteke w 18. minucie i Vanden Borre w 40. minucie.

Anderlecht odzyskał nadzieję w 55. minucie po bramce Mbokaniego. Genk odzyskał dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Vossena w 74. minucie.

Gospodarze mogli jeszcze mieć nadzieję na remis, ale w 84. minucie Milan Jovanović nie wykorzystał rzutu karnego.

Po czterech meczach rundy play-off Anderlecht ma 39 punktów. Nad drugim w stawce Club Brugge ma 4 punkty przewagi, ale też jeden mecz rozegrany więcej.

Marcin Wasilewski nie znalazł się w kadrze meczowej. Polak jest zawieszony za faul.