Widzew coraz dalej od 1 ligi, porażka z Olimpią Grudziądz

Data dodania: 09-05-2019 6:30

Widzew przegrał z Olimpią Grudziądz 1:2. Szanse na awans łódzkiego zespołu do I ligi znacznie spadły.

W rozegranym awansem spotkaniu 34. serii gier, widzewiacy zmierzyli się z Olimpią Grudziądz, więc piłkarze Jacka Paszulewicza mieli idealną okazję, by pokonać bezpośredniego rywala w walce o awans. Przed rozpoczęciem spotkania Widzew z dorobkiem 55 punktów plasował się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei Olimpia była piąta i miała dwa oczka mniej od łodzian. – Myślę, że jesteśmy faworytem. Gramy u siebie, będziemy mieli wsparcie kibiców, a to duży atut – mówił przed meczem Jacek Paszulewicz, szkoleniowiec Widzewa.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Niewielką przewagę miał Widzew, ale pod obiema bramkami brakowało sytuacji podbramkowych. Po 45 minutach był bezbramkowy remis.

Problemy gospodarzy zaczęły się po zmianie stron. Świetną kontrę po rzucie rożnym dla Widzewa wyprowadzili goście i zdobyli bramkę na 1:0. Łodzianie przystapili do ataków na bramkę Olimpii i szybko udało się wyrównać.  Spotkanie nie zakończyło się jednak remisem. W 86. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii, a chwilę później jedenastkę na gola zamienił doświadczony Marcin Kaczmarek. Olimpia wygrała 2:1 i zainkasowała bezcenny komplet punktów. Widzew przegrał przed własną publicznością po raz pierwszy w tym sezonie.

Do zakończenia rywalizacji obu ekipom zostało jeszcze jedno spotkanie. Olimpia w najbliższą sobotę podejmie Elanę Toruń, a Widzew dzień później zagra na wyjeździe z GKS Bełchatów.