Radomiak Radom awansował do Fortuna I ligi! Efektowne zwycięstwo pieczęcią pod sukcesem

Data dodania: 11-05-2019 19:10

Radomiak jako pierwszy w tym sezonie awansował z II ligi do Fortuna I liga. Awans ekipa Dariusza Banasika przypieczętowała wygrywając w 33. kolejce aż 5:0 z Siarką Tarnobrzeg.

Radomiak na zaplecze Ekstraklasy wraca po 13 latach. Gole w historycznym meczu z Siarką strzelili: Rafał Makowski w 20. i 53. minucie, Jakub Rolinc w 88. minucie oraz Patryk Mikita w 90. minucie. Trafienie na 3:0 było samobójczym autorstwa Mateusza Wawrylaka - gol padł w 68. minucie.

Radomiak w I lidze, czyli na drugim poziomie rozgrywek, spędził w swojej historii 20 sezonów. Zagrał też jeden sezon w Ekstraklasie.

W tym sezonie Radomiak w 33 meczach II ligi odniósł 17 zwycięstw, zanotował 8 remisów i 8 porażek. Strzelił aż 65 goli, najwięcej w lidze obok Olimpii Grudziądz, która już zakończyła sezon i jest bardzo prawie pewna powrotu do I ligi. W grze o awans są jeszcze Elana Toruń, Widzew Łódź i GKS Bełchatów. To właśnie bełchatowianie mogą przeskoczyć Olimpię, jeśli wygrała dwa ostatnie mecze. W niedzielę podejmą jednak trudnego rywala - Widzew.

Z II ligi spadają Rozwój Katowice i Ruch Chorzów. W strefie spadkowej na kolejkę przed końcem są też ROW 1964 Rybnik oraz Siarka Tarnobrzeg, a bezpieczna, ale niepewna utrzymania jest Olimpia Elbląg.

Futbol.pl, źr. foto: Radomiak Radom (radomiak.pl)