Świetna wyjazdowa passa Górnika. Zabrzanie nie spadną z Lotto Ekstraklasy, a Miedź na granicy

Data dodania: 11-05-2019 19:52

Górnik Zabrze wygrał w Legnicy z Miedzią i zapewnił sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Beniaminek jest natomiast w sporych kłopotoch, bo co prawda zajmuje bezpieczną lokatę, ale ma tyle samo punktów, co będąca w strefie spadkowej Wisła Płock.

Górnik notuje świetną serię wyjazdową. W lidze nie przegrał na obcym stadionie od 15 lutego, gdy poległ 1:3 w Szczecinie z Pogonią. W kolejnych pięciu spotkaniach zanotował 3 zwycięstwa i 2 remisy, a w sobotę znowwu wygrał.

Zabrzanie pokonali Miedź w Legnicy po pierwszym w sezonie golu Pawła Bochniewicza. Stoper gości wykorzystał błąd Henrika Ojamy we własnym polu karnym i trafił do siatki na 1:0.

Miedź próbowała zaatakować, ale tak jak w I połowie brakowało jej pomysłu, by stworzyć poważniejsze zagrożenie pod bramką Chudego. Ostatecznie beniaminek przegrał i jego sytuacja w tabeli jest mało komfortowa.

Warto też pokazać sytuację, w której Górnik powinien zdobyć drugą bramkę. Jesus Jimenez zachował się jednak jak typowy piłkarz Lotto Ekstraklasy...

Jimenez w 90. minucie dodatkowo wyleciał z boiska, gdy zareagował nerwowo na to, że został uderzony przez Osyrę w twarz. Czerwona kartka Hiszpana - po dwóch żółtych - to dla Górnika i tak mniejszy problem niż dla Miedzi bezpośredni ,,kier" dla Osyry.

Miedź już we wtorek zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław, który ma punkt więcej. Porażka będzie oznaczała, że tego rywala już nie dogoni. Górnik natomiast może pomóc Miedzi, bo podejmuje Wisłę Płock i jeśli wygra, to Nafciarze na kolejkę przed końcem pozostaną w strefie spadkowej.

Mecz 35. kolejki Lotto Ekstraklasy
MIEDŹ LEGNICA - GÓRNIK ZABRZE 0:1
Paweł Bochniewicz 69
Miedź: 35. Sosłan Dżanajew - 23. Paweł Zieliński, 28. Kornel Osyra, 26. Božo Musa, 17. Artur Pikk - 11. Juan Cámara (66. 21. Henrik Ojamaa), 6. Rafał Augustyniak (76. 27. Patryk Makuch), 22. Borja Fernández (88. 7. Łukasz Garguła), 14. Omar Santana, 33. Joan Román - 10. Petteri Forsell
Górnik: 84. Martin Chudý - 3. Boris Sekulić, 2. Przemysław Wiśniewski, 15. Dani Suárez, 5. Paweł Bochniewicz - 19. Kamil Zapolnik (73. 22. Szymon Matuszek), 23. Mateusz Matras, 8. Walerian Gwilia (81. 4. Adam Örn Arnarson), 7. Szymon Żurkowski, 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo (90. 28. Maciej Ambrosiewicz)
Żółte kartki: Santana - Zapolnik, Jiménez, Bochniewicz.
Czerwone kartki: Kornel Osyra (89. minuta, Miedź, za uderzenie przeciwnika) - Jesús Jiménez (90. minuta, Górnik, za drugą żółtą)
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).