Legia w meczu z Pogonią straciła lidera podwójnie. Tego w tabeli i tego z boiska. Ważny gracz wypadł do końca sezonu

Data dodania: 14-05-2019 14:17

Andre Martins nie pomoże Legii Warszawa w dwóch ostatnich meczach sezonu. Portugalski lider środka pola Wojskowych doznał kontuzji w meczu z Pogonią Szczecin (1:1) i musi pauzować.

Martins został ostro potraktowany w pierwszej połowie spotkania, ale dotrwał na murawie do przerwy. Dopiero wtedy Aleksandar Vuković dokonał zmiany. Okazuje się, że dla Martinsa to było ostatnie 45 minut w tym sezonie i nie pomoże on Legii w walce o mistrzostwo, które po remisie z Pogonią oddaliło się, bo Wojskowi stracili fotel lidera na rzecz Piasta Gliwice.

W środę Legia zagra w Białymstoku z Jagiellonią i musi zdobyć w tym meczu więcej punktów niż Piast w Szczecinie, by wrócić na 1. miejsce w tabeli. W środku pola na Podlasiu zagrają w Legii Cafu i Domagoj Antolić.

- Jeśli na boisku brakuje wartościowego zawodnika, to drużyna to odczuwa. Każdy mecz pisze nową historię. U nas zabraknie Martinsa i musimy sobie z tym poradzić, w końcu każdy zespół wyjdzie na murawę po jedenastu. - Antolić grał ostatnio na "dziesiątce", ale teraz można się spodziewać dość standardowego wyboru w postaci pary Cafu - powiedział Vuković.

Do dyspozycji Vukovicia pozostaje natomiast Luis Rocha, który w meczu z Pogonią także został zmieniony z powou kontuzji. Do gry jest też Kasper Hamalainen, który pauzował ostatnio przez uraz.