Ustawienia Twojej prywatności

Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Były zawodnik Lecha Poznań zasili sztab szkoleniowy "Kolejorza", zostanie asystentem Dariusza Żurawia

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 27-05-2019 18:00
Były zawodnik Lecha Poznań zasili sztab szkoleniowy

Lech Poznań wzmacnia swój sztab szkoleniowy, asystentem trenera Dariusza Żurawia został były piłkarz "Kolejorza", Dariusz Skrzypczak.

Nowy asystent Dariusza Żurawia wystepował w Lechu Poznań w latach 1984-1994, trzykrotnie sięgając po mistrzostwo kraju, Puchar Polski oraz dwa Superpuchary Polski. W klubie ze stolicy Wielkopolski rozegrał łącznie 296 oficjalnych spotkań.

"Karierę piłkarską kończył w Szwajcarii, gdzie zresztą rozpoczął swoją pracę szkoleniową. Na ławce trenerskiej zasiadał zarówno w roli asystenta, jak i pierwszego szkoleniowca. Od 2017 roku pracował jako główny trener na czwartym szczeblu rozgrywkowym w FC Solothurn. Od ośmiu lat współpracował ze Szwajcarskim Związkiem Piłki Nożnej, w którym nabył uprawienia tzw. instruktora trenerów, a jego głównym zadaniem w tym kontekście była edukacja zaczynających pracę w zawodzie opiekunów grup piłkarskich. Najwyższą z możliwych licencji trenerskich - UEFA PRO - może natomiast pochwalić się od 2018 roku."- czytamy na stronie Lecha Poznań.

- Pochodzę z Lecha i znam ten klub jako zawsze starający się walczyć o najwyższe cele. Ze swojej strony bardzo chciałbym dołożyć cegiełkę do tego, żeby praca całego sztabu szkoleniowego zmierzała do tego samego. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość być częścią Kolejorza – powiedział Skrzypczak.

Wiceprezes poznańskiego klubu, Piotr Rutkowski podkreśla umiejętności nowego asystenta we współpracy z młodymi piłkarzami.

- Nie mamy wątpliwości, że trener Skrzypczak wniesie do naszej szatni wielkie doświadczenie piłkarskie oraz trenerskiej. Jego ważnym atutem jest również umiejętność pracy z piłkarzami wchodzącymi do seniorskiego futbolu. Nie ukrywamy, że istotnym czynnikiem przy decyzji o zatrudnieniu jego osoby była również jego przeszłość w naszym klubie. To człowiek, który pochodzi z naszego regionu i ma w sobie pierwiastek Kolejorza, z którym odnosił liczne sukcesy - podkreślił Rutkowski.

Na inną kwestię zwraca uwagę z kolei dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

- Jego lechowa tożsamość będzie dla nas nieoceniona w kontekście wprowadzania do naszego zespołu młodych piłkarzy. Tym bardziej cieszymy się, że Darek oprócz swojego cennego doświadczenia piłkarskiego i trenerskiego może podzielić się z nimi również tym związanym ściśle z naszym klubem. W Szwajcarii mógł pochwalić się sporą renomą, prowadził wykłady dla młodych trenerów i był bardzo szanowany w środowisku piłkarskim - zaznaczył Rząsa.

TAGI

Inne artykuły