Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Unia Swarzędz po remisie z Polonią Leszno spada na trzecie miejsce w tabeli wielkopolskiej IV ligi

Data dodania: 02-06-2019 11:45

Unia Swarzędz zremisowała 1:1 z Polonią Leszno. Bramkę na wagę punktu zdobył Paweł Koralewski.

Relację z tego spotkania przekazał naszemu portalowi rzecznik prasowy swarzędzkiej Unii, Jan Piechota.

"Unici od samego początku spotkania ruszyli do przodu, by szybko wyjść na prowadzenie. Niestety mimo wielu okazji w pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Paweł Koralewski, który w 34. minucie trafił w słupek.

Po zmianie stron swarzędzanie ponownie zepchnęli rywali do obrony. Poloniści nie dali się jednak całkowicie stłamsić i od czasu do czasu konstruowali niebezpieczne kontrataki. W 62. minucie jeden z przyjezdnych skierował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Mecz zbliżał się ku końcowi, a podopieczni trenera Boryczki nadal nie mogli znaleźć drogi do bramki Polonii. Tworzyli co prawda liczne sytuacje, ale w każdej z nich brakowało wykończenia.

Na domiar złego arbiter zaczął masowo pokazywać żółte kartki piłkarzom Unii. Najpierw oberwało się Marcinowi Łażewskiemu, który w jednej z akcji został sfaulowany. Niemniej sędzia zamiast ukarać zawodnika gości uznał, że kartka należy się “Łyżwie”. Prowadzący środowe zawody dopatrzył się najpewniej niesportowego zachowania ze strony Unity.

Kilkanaście minut później zachowanie Tomasza Neumanna i Gerarda Pińczuka również zostało uznane za niegodne sportowca i ci dwaj futboliści także zobaczyli żółte kartoniki. W sumie arbiter obdarował żółcią sześciu swarzędzan.

W 87. minucie po ładnej akcji na prowadzenie wyszedł zespół z Leszna. Celnym strzałem po długim słupku popisał się Antoni Prałat. Po utracie bramki gospodarze zmienili ustawienie z ofensywnego na zmasowany atak. Korekta założeń taktycznych dała tylko jedno trafienie “niebiesko-białym”. W 90. minucie fenomenalny strzał z powietrza oddał Paweł Koralewski i zaaplikował piłkę tuż pod poprzeczkę bramki Polonii."

Unia Swarzędz – Polonia Leszno 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Koralewski (90′) – Antoni Prałat (87′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Filip Soboń, Tomasz Neumann, Marcin Łażewski – Mateusz Świergiel, Paweł Koralewski, Mikołaj Nowak (77′ Mikołaj Kistowski), Tomasz Węcławek – Gerard Pińczuk, Hubert Goncerzewicz (66′ Dominik Nowacki).