Eliminacje Euro 2020: Wyspy Owcze strzeliły gola Hiszpanii, Izrael straszy Polskę Zahavim, a Ukraina gromi Serbów

Data dodania: 07-06-2019 20:57

W piątek w pięciu grupach eliminacji Euro 2020 walczono o punkty kwalifikacji. Wyspy Owcze strzeliły gola Hiszpanii, ale przegrały, a Ukraina rozbiła Serbów. W ''polskiej" grupie pierwsze punkty zdobyła Austria - po golu wprowadzonego 3 minuty wcześniej zmiennika - a kolejne Izrael, który może liczyć na snajperski celownik Erena Zahaviego, który po trzech spotkaniach ma 7 trafień!

Grupa A

Czechy - Bułgaria 2:1
Schick 19, 50 - Isa 3
Czarnogóra - Kosowo 1:1
Mugosa 69 - Rashica 24

Czesi nie załamali się szybko straconą bramką i podnieśli się po porażce w marcu z Angliakami aż 0:5! Bułgarzy po remisach z Czarnogórą i Kosowem mieli szanse na 3 punkty, ale oddali prowadzenie i mają 2 punkty. Podobnie jak Kosowo i Czarnogóra, które podzieliły się oczkami.

Grupa B

Ukraina - Serbia 5:0
Cygankow 26, 28, Konoplanka 46, 75, Jaremczuk 59
Litwa - Luksemburg 1:1
Novikovas 74 - Rodrigues 21
Czerwona kartka: Mikoliunas 42. minuta (za dwie żółte)

Ukraińcy zaczęli eliminacje od cennego remisu z Portugalią i wymęczonego 2:1 po samobóju z 93. minuty z Luksemburgiem. W trzeciej próbie ekipa Andrija Szewczenki błysnęła jednak w ofensywie i rozjechała Serbów. W efekcie jest liderem z 7 punktami po 3 spotkaniach. 4 oczka ma Luksemburg, który pechowo oddał wygraną na Litwie, bo grał w przewadze, a bramkę stracił po golu piłkarza Jagiellonii Białystok Arvydasa Novikovasa. Portugalczycy, którzy mają 2 punkty w 2 spotkaniach, zagrają aż we wrześniu.

Grupa D

Dania - Irlandia  1:1
Hojbjerg 76 - Duffy 85

Irlandczycy na 5 minut przed końcem wyrwali punkt w Danii i z 7 oczkami są liderami. Goście wyrównali po rzucie wolnym, z którego poszło dośrodkowanie i Duffy głową trafił do siatki.

4 punkty w tej grupie mają Szwajcarzy, 3 Gruzja, Dania 2, a Gibraltar przegrał oba rozegrane mecze.

Quaison 2, Claesson 50, Isak 81

Dali się zaskoczyć Hiszpanie i stracili gola z Wyspami Owczymi, ale w sumie La Furia Roja wygrała dość gładko. Z 9 punktami Hiszpanie prowadzą w tabeli, a Farerzy bez zdobyczy ją zamykają. Trwa walka o miejsce za faworytem. Szwedzi podejmowali Maltę i łatwo wygrali 3:0, a Norwegowie u siebie zmarnowali wielką szansę. Prowadzili bowiem 2:0 z Norwegią, ale pozwolili Keseru strzelić gola kontaktowego i koniec końców wyrównać! W kontrowersyjnych okolicznościach, bo gospodarze reklamowali spalonego. Debiutanckiego gola w kadrze seniorów Norwegii zdobył uznawany od kilku lat za wielki talent Martin Odegaard.

Grupa G

Łotwa - Izrael 0:3
Zahavi 10, 60, 81
Macedonia Północna - Polska 0:1 - CZYTAJ WIĘCEJ
Austria - Słowenia 1:0
Burgstaller 74

W polskiej grupie niby bez niespodzianek, ale...

30-letni Guido Burgstaller z Schalke 04 wszedł na boisko w 71. minucie, a 3 minuty później dał Austrii wygraną ze Słowenią. To pierwsze punkty Austrii w eliminacjach. Słoweńcy zostali z 2 oczkami.

Z kolei na głównego rywala Polski wyrasta Izrael. Wygrał 3:0 z Łotwą na wyjeździe, a kolejne 3 gola - w sumie ma 7 - strzelił w kwalifikacjach Euro 2020 Ener Zahavi!