Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Lubuszanin Trzcianka wciąż z nadziejami na awans do 3 ligi

Data dodania: 10-06-2019 18:30

MKS Hydro Lubuszanin Trzcianka pokonał 2-1 Wartę Międzychód, zajmuje drugie miejsce w tabeli wielkopolskiej 4 ligi i nadal liczy się w walce o pierwsze miejsce.

Relację ze spotkania przekazał naszemu portalowi Dawid Czyż, który administruje media społecznościowe Lubuszanina Trzcianka.

"Emocjonujący przebieg miało sobotnie spotkanie pomiędzy MKS Hydro Lubuszaninem Trzcianka a Wartą Międzychód. Najlepszą okazję dla naszego zespołu miał Paweł Iwanicki w 16 minucie, a następnie w końcówce pierwszej części - Łukasz Cyruk. Goście objęli prowadzenie w 38 minucie po kontrze i do szatni schodzili w lepszych nastrojach. W pierwszej połowie dwoma świetnymi wyjściami z bramki, poza polem karnym popisał się Jonasz Górzny, który najpierw wybił piłkę "szczupakiem", a następnie wślizgiem.

Po przerwie Lubuszanin ponownie pokazał charakter i zdołał odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Po golach Radosława Barabasza w 49 i Mateusza Banego w 51 minucie, podopieczni Jarosława Feciucha wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca i które mogli podwyższyć, jednak uderzenie Dawida Zielińskiego z 68 minuty trafiło w słupek, a w 85 minucie bardzo dobre uderzenie Łukasza Cyruka z wielkim trudem w ostatniej chwili na rzut rożny wybił bramkarz gości. Efektowną akcję przeprowadził Eryk Krysztopowicz z Pawłem Wichrem, a na bramkę uderzał także Guilherme Macedo."

Skład Lubuszanina: J. Górzny - J. Czapliński, R. Barabasz, M. Bany, W. Natkaniec (64' K. Grygier) - M. Łuczal (46' G. Macedo), R. Majtyka (46' E. Krysztopowicz), D. Zieliński, P. Iwanicki, Ł. Cyruk (89' P. Ziopaja) - P. Wicher

Rywalizacja w wielkopolskiej grupie wciąż jest nierozstrzygnięta, a w najkorzystniejszej sytuacji znajduje się Nielba Wągrowiec, która na tzry kolejki przed końcem ma odpowiednio 6 i 7 punktów przewagi nad Lubuszaninem i Unią Swarzędz.

Zespół z Trzcianki w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z okupującymi ostatnie miejsce w tabeli Zjednoczonymi Trzemieszno.