Legia w finale z Lechem. Kolejorz rozbił Koronę, Wojskowi pokonali Miedziowych z Lubina

Data dodania: 13-06-2019 14:40

Lech Poznań zagra z Legią Warszawa w finale Centralnej Ligi Juniorów U-17. Obaj finaliści po wyjazdowych zwycięstwach w pierwszych spotkaniach przypieczętowali awans w rewanżach na swoich boiskach.

Lech w półfinale rywalizował z Koroną Kielce. Na wyjeździe wygrał 2:1, a u siebie na Stadionie Leśnym we Wronkach prowadził 3:0, potem 3:2, by ostatecznie zwyciężyć aż 6:2. Bramki dla Lecha strzelili: Igor Ławrynowicz 10, Filip Wilak 21, Damian Kołtański 26, 81 k., Antoni Kozubal 87, Jakub Gil 90, a dla Korony: Jakub Rybus 48, Szymon Płocica 73.

Z kolei Legia najpierw pokonała Zagłębie Lubin na wyjeździe 3:2, a u siebie wygrała 2:0 po golach Kacpra Gościniarka z 21. minuty i Michała Sparwassera z 89. minuty.

Finał CLJU-17 odbędzie się 18 czerwca o 16:30. Spotkanie zostanie rozegrane w Ząbkach.