Brazylia po 12 latach w finale Copa America. Z Argentyną ratowały ją poprzeczka i słupek, a awans dali Firmino z Gabrielem Jesusem (VIDEO)

Data dodania: 03-07-2019 6:55

Reprezentacja Brazylii zagra w finale Copa America. Pierwszy raz od 2007 roku. Wówczas w Wenezueli o złoto grali z Argentyną i wygrali 3:0. Teraz na Albicelestes wpadli w półfinale i w południowoamerykańskim klasyku znowu byli górą!

Brazylijczycy w Copa America 2019 prezentowali się lepiej niż Argentyńczycy, więc byli uznawani za faworyta. Potwierdzili to na boisku, bo lepiej zaczęli spotkanie. Już w 19. minucie objęli prowadzenie. Po koronkowej akcji i płaskim dograniu w pole karne piłka trafiła od Roberto Firmino do Gabriela Jesusa, a młody napastnik trafił na 1:0!

Argentyńczycy próbowali odrobić stratę i w 30. minucie mieli dobrą okazję. Z rzutu wolnego dośrodkował Leo Messi, a głową uderzył Sergio Aguero. Alissona, który nie puścił gola od 4 maja, od ponad 800 minut, uratowała poprzeczka. Kolejną szansę zmarnował z kolei Messi. W 57. minucie as Albicelestes trafił w słupek. Argentyńczycy naciskali, ale Brazylijczycy w 71. minucie zadali nokautujący cios. Gabriel Jesus ruszył w pole karne, ograł obrońcę i zagrał wzdłuż bramki. Czekał tam Firmino i podwyższył na 2:0.

W finale Brazylijczycy zagrają z Chile lub Peru, a Argentyńczyków czeka spotkanie o 3. miejsce.