Chelsea lepsza od FC Barcelona w sparingu. Antoine Griezmann i Frenkie De Jong nie pomogli (VIDEO)

Data dodania: 23-07-2019 15:42

FC Barcelona przegrała wtorkowy sparing z Chelsea. Duma Katalonii uległa Anglikom 1:2, a nie pomógł nawet Antoine Griezmann, który zadebiutował w nowych barwach.

Francuz niedawno podpisał umowę z gigantem z Camp Nou i wyszedł na sparing z Chelsea w pierwszym składzie Barcelony. Po przerwie na boisku pojawił się z kolei inny nowy gracz mistrza Hiszpanii - Frenkie de Jong.

Ani Francuz, ani Holender nie potrafili jednak poprowadzić Barcelony do zwycięstwa nad rywalem z angielskiej Premier League. Już do przerwy Chelsea prowadziła 1:0, a gola strzelił w 34. minucie Tammy Abraham. Fatalmie w tej sytuacji zachował się Sergio Busquets, który blisko własnego pola karnego kopnął piłką w Jorginho, a ten przejął futbolówkę i podał do napastnika. Abraham w sytuacji sam na sam poradził sobie z Marc-Andre ter Stegenem i trafił do siatki.

Po zmianie stron spotkanie rozgrywane w Japonii nie wyglądało inaczej niż przed przerwą. Barcelona nadal miała problemy z przedostaniem się i stworzeniem zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Kepę. Z czasem Hiszpan musiał się co prawda mieć coraz poważniej na baczności, ale koniec końców to Chelsea prowadzona przez Franka Lamparda zadała drugi cios. W 81. miunucie na 2:0 podwyższył strzałem sprzed pola karnego Ross Barkley.

Barcelona gola strzeliła dopiero w 90. minucie. Wówczas też spoza szesnastki przymierzył Ivan Rakitić i zmniejszył rozmiary porażki.