Borussia ograła Bayern w meczu o Superpuchar Niemiec. Lewandowski tylko z... żółtą kartką

Data dodania: 03-08-2019 23:08

Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium i sięgnęła po Superpuchar Niemiec. Robert Lewandowski zawiódł. Spotkanie zakończył z żółtą kartką.

Borussia po kilku raczej słabszych latach dokonała ostatnio sporych wzmocnień i nie ukrywa, że chce w tym sezonie odebrać Bayernowi mistrzostwo Niemiec, które do Bawarii trafia od 7 lat. Póki co nie pozwoliła mu sięgnąć po Superpuchar.

Co prawda Lucien Favre z nowych piłkarzy wystawił tylko Nico Schulza, ale i tak Borussia była na boisku lepsza. Dortmundzycy przeważali od pierwszych sekund, mając przewagę i już przed upływem pierwszej minuty mogła prowadzić. Manuel Neuer zatrzymał Marco Reusa. Bramkarz Bayernu spisywał się dobrze, ale w 14. minucie fatalnie wyszedł daleko od bramki i Paco Alcacer uderzył z daleka w kierunku opuszczonej "świątyni". Nie trafił.

Z czasem obudził się Bayern i starał się stwarzać zagrożenie. Piłka była adresowana do Roberta Lewandowskiego, ale ten najczęściej był blokowany. Warto dodać, że mimo tego Bayern był jednak lepszy niż Borussia, skutecznie wyłączając z gry gwiazdy rywala.

Po przerwie to się zmieniło. W 48. minucie fatalnie zagrał Thiago Alcantara i Jadon Sancho wypuścił Paco Alcacera. Ten strzałem z 16 metrów dał Borussii prowadzenie. Bayern rzucił się do odrabiania strat i nic nie wskórał. Niby miał sytuację, ale jej nie wykorzystał. Najpierw Hitz uprzedził Comana, a potem Kimmich zrobił świetną akcję, ograł obrońców i bramkarza, ale... zabrakło mu boiska, by dobrze strzelić. W 69. minucie Borussia zadała drugi cios. Sancho wyszedł sam na sam z Neuerem i go pokonał, strzelając gola na 2:0. To była kapitalna akcja młodego zawodnika. Bayern jeszcze próbował, ale był bezradny. W tym niestety Robert Lewandowski.