Górnik Łęczna nie zagra w 1/16 finału Ligi Mistrzyń. Polki odpadły po porażce z faworytkami

Data dodania: 13-08-2019 21:39

Górnik Łęczna odpadł z Ligi Mistrzów kobiet. Mistrzynie Polski w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego uległy faworyzowanemu Twente Enschede.

Górniczki w Holandii zremisowały z tureckim Besiktasem i wygrały z Alaszkertem Erewan z Armenii. Przed ostatnim spotkaniem miały 4 punkty, podobnie jak Twente, a dwa oczka więcej niż Besiktas.

Ekipa z Łęcznej potrzebowała wygranej, by zająć 1. miejsce. Nie udało się. Do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron gospodynie objęły prowadzenie po strzale Fenny Kalmy w 52. minucie z karnego. W 70. minucie wynik na 2:0 ustalił Renate Jansen. Od 84. minuty Twente grało w osłabieniu po czerwonej kartce Lynn Wilms, ale nie wpłynęło to już na końcowy wynik.

Górnik zagrał w składzie: 13. Danuta Paturaj - 14. Alicja Dyguś, 4. Natasza Górnicka, 19. Małgorzata Grec, 23. Alona Kowtun - 11. Agnieszka Jędrzejewicz (74. 20. Weronika Kłoda), 15. Sylwia Matysik, 21. Natalija Hryb, 37. Klaudia Lefeld, 8. Ewelina Kamczyk - 9. Nikola Karczewska.

Awans do 1/16 finału wywalczyło ostatecznie Twente Enschede, a Górnik zajął 3. miejsce, bo Besiktas wygrał z Alaszkertem.