Rangers FC rywalem Legii w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Wygrali spokojnie, ale stracili swoją wielką gwiazdę? Snajper zszedł z kontuzją!

Data dodania: 15-08-2019 22:33

Rangers FC będzie rywalem Legii Warszawa w IV, ostatniej, rundzie eliminacji Ligi Europy. Szkoci już w meczu wyjazdowym z FC Midtjylland wygrali 4:2, a w rewanżu w Glasgow szybko przypieczętowali awans, zwyciężając ostatecznie 3:1. Radość zmąciła na pewno kontuzja gwiazdy ofensywy.

Rangersi prowadzeni przez Stevena Gerrarda na Ibrox Park szybko rozwiali wątpliwości Duńczyków. Już w 14. minucie Alfredo Morelos, który w tym sezonie strzelił wcześniej 7 goli w 7 meczach, zdobył bramkę na 1:0, notując 8. trafienie w 8. meczu. Kolumbijczyk dostał piłkę na 5. metr i ze spokojem, po zwodzie, trafił do siatki.

W 39. minucie Morelos dołożył do gola asystę. Dograł na 6. metr do Sheyi'ego Ojo i było 2:0. W 49. minucie Ojo zrewanżował się koledze, zagrał tuż przed bramkę, a Morelos wyrósł przed bramkarzem i trafił na 3:0. FC Midtjylland stać było tylko na gola honorowego, gdy Rangersi odpuścili i stracili koncentrację. W 72. minucie z kilku metrów piłkę po zagraniu z boku wbił do bramki Evander.

Radość ze zwycięstwa zmąciła Rangersom kontuzja Morelosa. W 81. minucie wyraźnie utykając opuścił boisko. Miejsce Kolumbijczyka zajął 36-letni już Jermaine Defoe, który grał m.in. przez lata w Tottenham Hotspur i Sunderlandzie w angielskiej Premier League. To już jednak nie taki snajper jak Morelos i gdyby to on stanął przeciwko Legii, a nie Kolumbijczyk, to może byłoby jednak trochę łatwiej?

Pierwszy mecz Legia - Rangers FC 22 sierpnia w Warszawie. Rewanż po tygodniu w Glasgow. Zwycięzca awansuje do fazy grupowej Ligi Europy.