Koszmarny debiut Mariusza Stępińskiego. Cios kung-fu i szybki prysznic Polaka. Przełamanie Krzysztofa Piątka (VIDEO)

Data dodania: 15-09-2019 21:57

Nie był to wymarzony debiut Mariusza Stępińskiego w barwach Hellas Werona. To był wręcz horror. Polski napastnik szybko wyleciał z boiska, osłabiając swój zespół w starciu z AC Milan. Ostatecznie goście wygrali w Weronie 1:0, a gola strzelił z rzutu karnego Krzysztof Piątek

Stępiński wyszedł w pierwszym składzie Hellas na domowe spotkanie z Milanem, ale już po 21 minutach mógł szukać w szatni ręcznika i mydła. Polak w walce o wysoką piłkę wyciągnął wysoko nogę, by sięgnąć futbolówkę, ale nie widział Mateo Mussachio i trafił obrońcę gości na wysokości szyi. Sędzia obejrzał całą sytuacją w systemie VAR i uznał, że Stępiński powinien wylecieć z boiska.

Napastnik opuścił murawę i Hellas musiał grać w osłabieniu. Już 3 minuty później żółtą kartkę dostał z kolei Krzysztof Piątek, snajper AC Milan.

Do przerwy gole nie padły. Po zmianie stron Milan wykorzystał ostatecznie grę w przewadze, a jedynego gola na Stadio Marc'Antonio Bentegodi strzelił Krzysztof Piątek. Napastnik reprezentacji Polski wykorzystał rzut karny podyktowany za zablokowanie piłki ręką przez Guntera. Milan prowadził od 68. minuty i koniec końców po pierwszym w sezonie trafieniu Piątka wygrał. Mecz kończył jak gospodarze w dziesiątkę, bo w 95. minucie z boiska wyleciał jeszcze Calabria.

Milanowi wygrana w Weronie pozwoliła po 3 kolejkach na zajmowanie 7. pozycji z 6 punktami. Hellas z 4 oczkami został na 11. lokacie.