Reprezentacja Polski wygrywa z Niemcami. Na wyjeździe po szalonym meczu i decydującym golu w 90. minucie!

Data dodania: 10-10-2019 19:54

Reprezentacja Polski rocznika 1999 pokonała w wyjazdowym meczu Niemcy w ramach rozgrywek Elite League.

Polacy zaczęli mecz kapitalnie, bo już w 1. minucie gola strzelił Tomasz Makowski. Niemcy wyrównali po zaledwie 6 minutach, a do bramki trafił z karnego Manuel Wintzheimer. W 21. minucie ten sam zawodnik zdobył bramkę na 2:1, a w 36. minucie John Yeboah podwyższył na 3:1.

Polacy odpowiedzieli w 41. minucie golem piłkarza rezerw Bayernu Monachium Marcela Zylli. Na 3:3 wyrównał Dawwid Kurminowski w 47. minucie, a zwycięski gol dla ekipy Jacka Magiery padł w 90. minucie po strzale Łukasza Poręby.

Skład reprezentacji Polski: 12. Paweł Sokół - 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko, 14. Jakub Kiwior - 17. Michał Skóraś (62. 11. Jakub Bednarczyk), 16. Bartosz Slisz, 18. Adrian Stanilewicz (62. 8. Łukasz Poręba), 6. Tomasz Makowski, 7. Tymoteusz Puchacz - 9. Dawid Kurminowski (62. 20. Adrian Benedyczak), 10. Marcel Zylla.

Dla Polaków to pierwsza wygrana w 3. meczu - wcześniej polegli z Włochami i Portugalią. Z kolei Niemcy w poprzednich spotkaniach ograli Czechów i Holendrów. W Elite League grają ponadto Szwajcarzy i Anglicy. Liderem po 3 kolejkach są Włosi z 7 oczkami. Polacy wyprzedzają Szwajcarów i Czechów. Kolejny mecz Biało-Czerwoni zagrają 14 października u siebie z Holandią.