Bramkarz Stade Rennes stał się rekordzistą Ligi Europy. W debiucie puścił gola, zanim dotknął piłkę

Data dodania: 25-10-2019 11:33

16-letni Pepe Bonet stał się najmłodszym w historii bramkarzem, który zagrał w Lidze Europy. Golkiper Stade Rennes musiał wejść na boisko w spotkaniu z CFR Cluj, bo z murawy wyleciał Edouard Mendy.

27-letni Mendy już w 5. minucie dostał czerwoną kartkę za ostry faul tuż za polem karnym. Bramkarz Stade Rennes zszedł z boiska, a jego miejsce zajął mający 16 lat i 254 dni Pepe Bonet.

Młodzian debiutu w Lidze Europy i w pierwszym zespole Stade Rennes jednocześnie nie będzie wspominał najmilej. Zanim dotknął piłki, już puścił gola. Ze wspomnianego wyżej rzutu wolnego pokonał go Ciprian Deac. Potem Bonet już nie skapitulował, chociaż najpierw gospodarze grali w jednoosobowym osłabieniu, a od początku II połowy musieli sobie radzić już w dziewiątkę, bo czerwoną kartkę dostał też Eduardo Camavinga. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Cluj.