Luis Suarez zamknął listę ofiar w La Liga! Urugwajczyk strzelił każdemu rywalowi. Jednym z ulubionych jest... Real Madryt!

Data dodania: 30-10-2019 14:08

Luis Suarez w La Liga gra od 2014 roku. Przez ponad 4 lata wyszedł w barwach FC Barcelona przeciwko 27 drużynom. I wszystkim strzelił chociaż jednego gola!

Ostatni na liście do "odhaczenia" był Real Valladolid. We wtorkowym meczu na Camp Nou Suarezowi w trzeciej próbie udało się trafić do siatki tego rywala. Dokonał tego w 77. minucie, ustalając wynik spotkania na 5:1. W sumie więc w rywalizacji z Valladolid na bramkę czekał 197 minut (90+30+77).

Suarez ma teraz na rozkładzie 27 ekip w La Liga i nie wiadomo, czy będzie miał okazję strzelić kolejnej. Pojawiają się bowiem głosy, że latem 32-latek może wyjechać, by kontynuować karierę w MLS.

Tak czy inaczej przed nim jeszcze kilka spotkań w La Liga z przeciwnikami, którym już gole strzelał. Jego ulubionymi są Eibar (8 meczów) i Betis (7 spotkań), którym władował aż po 10 goli. Co ciekawe to podium uzupełnia... Real Madryt. Królewscy przyjęli od Suareza aż 9 ciosów w 10 potyczkach. Najgorzej jednak statystycznie wypada Sporting Gijon. W 4 meczach z tym rywalem Suarez zdobył 8 bramek! Po 4 gole w 9 spotkaniach straciły za to Atletico Madryt i Real Sociedad San Sebastian, a Malaga pozwoliła strzelić jednego w 6 grach.