Real Madryt nie miał litości dla "czerwonej latarni". Królewscy rozbili Leganes. Pierwszy gol Luki Jovicia

Data dodania: 30-10-2019 21:33
Real Madryt nie miał litości dla

Real Madryt pozbierał się po porażce z RCD Mallorca i spokojnie pokonał zamykający tabelę Leganes. Królewscy wygrali 5:0 z "czerwoną latarnią", a pierwszego gola w La Liga strzelił Luka Jović!

Real szybko ustawił sobie mecz 11. kolejki. Już w 7. minucie Eden Hazard wycofał piłkę do Marcelo, ten zagrał do Karima Benzemy, a ten asystował przy bramce Rodrygo.

Już minutę później Real prowadził 2:0. Kolejną asystę zanotował Benzema, a tym razem Francuz pomógł zdobyć bramkę Toniemu Kroosowi.

Jeszcze przed przerwą zrobiło się 3:0, bo w 24. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Hazardzie. Do piłki podszedł Sergio Ramos i... nie pokonał Soriano. Sędzia nakazał powtórkę jedenastki, uznając, że bramkarz zbyt szybko wyszedł z bramki. Przy drugiej próbie Ramos już się nie pomylił.

Po zmianie stron swojego gola doczekał się Benzema. W 67. minucie trafił co prawda jeszcze w słupek, ale 2 minuty później wykonał rzut karny i zrobiło się 4:0. Wynik w doliczonym czasie ustalił Luka Jović. Sprowadzony latem Serb, który zastąpił Benzemę, trafił do siatki wcześniej, ale sędzia uznał, że był na spalonym. W 91. minucie nie było już obiekcji.

W tabeli Real jest na 2. pozycji o punkt za FC Barcelona.