Szczęsny na ławce, Juventus wyrwał wygraną po kontrowersyjnym karnym na Ronaldo i obronił fotel lidera. Z Polaków zagrali tylko Drągowski i Skorupski

Data dodania: 30-10-2019 23:05

Wojciech Szczęsny przesiedział mecz z Genoą na ławce rezerwowych, a Juventus w 96. minucie uratował zwycięstwo na swoim stadionie.

Szczęsny tym razem zasiadł na ławce rezerwowych, więc jego licznik w Serie A zatrzymał się na chwilę na 6. W bramce stanął Gianluigi Buffon, dla którego był to 4. występ w sezonie.

Juventusowi szło w środę jak po grudzie. W 36. minucie udało się co prawda objąć prowadzenie po strzale Leonardo Bonucciego w 36. minucie po rzucie rożnym, ale 5 minut później sposób na Buffona znalazł Kouame, któremu pomógł rykoszet...

Gdy w 51. minucie Genoa po 2. żółtej kartce straciła Cassatę, wydawało się, że Juventus spokojnie wygra. Tymczasem minuty mijały, wynik się nie zmieniał, a w 87. minucie los piłkarza gości podzielił Adrien Rabiot.

Juventus jeszcze cisnął, atakował i w 95. minucie sędzia podyktował rzut karny po "miękkim" - o ile w ogóle był - faulu na Ronaldo! Do piłki podszedł sam CR7 i nie zawiódł. Strzelił 5. gola w 8. meczu tego sezonu i... nadal daleko mu do Ciro Immobile, który ma 12 trafień, bo w środę strzelił dwa gole w wygranym przez Lazio 4:0 meczu z Torino.

Juventus w tabeli nadal ma punkt przewagi nad Interem, 4 nad Atalantą Bergamo i 7 nad AS Roma. Genoa, w której barwach cały mecz na ławce przesiedział Filip Jagiełło, z 8 oczkami zajmuje 17. miejsce.

Mecz z US Lecce (1:1) na ławce przesiedział też Bartosz Bereszyński z Sampdorii Genua, a Karol Linetty jest kontuzjowany.

Wygrała Fiorentina. Viola bez zawieszonego Francka Ribery'ego, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce i Szymonem Żurkowskim na ławce pokonała na wyjeździe Sassuolo (2:1). Drągowski w 24. minucie był bez szans po strzale Bogi, ale w II połowie goście odwrócili losy spotkania.

Trzy gole puścił Łukasz Skorupski, ale do Polaka nie można mieć pretensji. Jego Bologna przegrała na wyjeździe 2:3 z Cagliari Calcio, w którym na ławce pozostał Sebastian Walukiewicz.