Union wygrał historyczne derby! Rafał Gikiewicz z czystym kontem. Najtrudniejszą interwencją było zatrzymanie... chuliganów (VIDEO)

Data dodania: 02-11-2019 20:41

Rafał Gikiewicz z czystym kontem w derbach Berlina! Pierwsze w historii spotkanie Unionu z Herthą w Bundeslidze zakończyło się wygraną beniaminka! Po meczu doszło do gorszących scen, a polski bramkarz miał więcej do roboty niż podczas spotkania!

Ostatnie spotkaniu z Unionu z Herthą odbyło się w 2. Bundeslidze. W lutym 2013 roku padł remis 2:2.

W sobotę też długo zanosiło się na podział punktów. Union co prawda przeważał, ale początkowe 0:0 się nie zmieniało. Aż nadeszła 90. minuta i Boyata wyciął w polu karnym Gentnera. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł wprowadzony 10 minut wcześniej Sebastian Polter i uderzył na tyle mocno, że chociaż piłka uderzyła w rękę interweniującego Jarsteina, to i tak wpadła do siatki. Union mógł zacząć świętować!

Rafał Gikiewicz w szeregach gospodarzy nie miał zbyt wiele pracy. Hertha oddała tylko dwa strzały.

W tabeli Bundesligi Union awansował na 13. miejsce i ma 10 punktów wywalczonych w 10 spotkaniach. Hertha zdobyła o oczko więcej i jest na 11. lokacie.

***

Po meczu na murawę wtargnęli kibice Unionu. Rafał Gikiewicz ruszył w ich kierunku, by ich zatrzymać.