Piszczek wyrównał rekord w Borussii i pewnie go wkrótce poprawi! Inne osiągnięcie Lewandowskiego się jeszcze broni

Data dodania: 06-11-2019 9:31

Łukasz Piszczek wszedł na boisko w 82. minucie meczu Borussii Dortmund z Interem Mediolan (3:2).Tym samym po raz 23. w barwach BVB pojawił się w zwycięskim spotkaniu Ligi Mistrzów. Wyrównał w ten sposób klubowy rekord Stefana Reutera.

We wtorek do przerwy niewiele wskazywało, że Piszczek może wyrównać rekord Reutera. Borussia przegrywała bowiem u siebie 0:2 z Włochami, a 34-letni Polak siedział na ławce rezerwowych. Po zmianie stron Niemcy zdołali odwrócić losy spotkania, a Piszczek w 82. minucie pojawił się na murawie.

Piszczek na 26. zwycięstwo w Lidze Mistrzów w barwach Borussii czekał do 47. występu. Reuterowi poszło trochę szybciej, bo udało się w 43 grach.

Warto dodać, że Piszczek jest rekordzistą dortmundzkiego klubu, jeśli chodzi o ilość występów w Lidze Mistrzów. W 47 grach zanotował 6 asyst, ale nie udało mu się strzelić gola. Z kolei najskuteczniejszy piłkarzem BVB w Champions League pozostaje Robert Lewandowski, który w latach 2011-2014 zdobył 17 bramek. Dogonił "Lewego" Marco Reus, ale jeszcze nie zdołał Polaka przeskoczyć.