Roma znowu to zrobiła! Turecki rywal rozbity w kwadrans i Włosi o punkt od awansu

Data dodania: 28-11-2019 20:55

AS Roma zdobyła 6 z 8 punktów w fazie grupowej Ligi Europy na tureckim Basaksehirsporze. Włosi najpierw wygrali 4:0 u siebie, a w czwartek w rewanżu pokonali rywala 3:0 w Stambule.

Roma zwycięstwo zapewniła sobie w ciągu kwadransa. Objęła prowadzenie w 30. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Veretouta. W 41. minucie Lorenzo Pellegrini dograł do Justina Kluverta i było 2:0, a 4 minuty później ten sam zawodnik zanotował asystę przy trafieniu Edina Dżeko, które jak się okazało zamknęło wynik spotkania.

Roma po 5 kolejkach ma na koncie 8 punktów i jest na 2. pozycji za mającą tyle samo oczek Borussią Moenchendgladbach. Zebry ograły na wyjeździe austriacki Wolfsberger SC.

W ostatniej kolejce Borussia podejmie Basaksehirspor, który ma 7 oczek i wciąż nadzieje na awans, a Roma przyjmie Wolfsberger i wystarczy jej do awansu remis.