Krzysztof Piątek z dwoma golami w meczu sparingowym AC Milan. Po przerwie zmienił Zlatana Ibrahimovicia

Data dodania: 03-01-2020 18:12

AC Milan korzystając z krótkiej przerwy w rozgrywkach Serie A rozegrał towarzyskie spotkanie z piątoligowym Rhodense. Wygrał 9:0. Krzysztof Piątek strzelił 2 gole, a Zlatan Ibrahimović zdobył pierwszą bramkę po powrocie.

Ibra zaczął mecz w podstawowym składzie, a Piątek pojawił się na boisku z ławki. Czy to sugeruje, jak będzie wyglądała hierarchia napastników Milanu na najbliższe tygodnie? To bardzo możliwe, bo już przed powrotem Szweda na San Siro mówiło się, że Zlatan na pewno nie zgodzi się na rolę zmiennika i taka funkcja czeka Polaka, jeśli ten pozostanie w drużynie.

Ibrahimović w pierwszej połowie sparingu z Rhodense strzelił gola i miał asystę przy trafieniu Hakana Calhanoglu. Do tego do siatki trafili też: dwukrotnie Davide Calabria oraz Lucas Paqueta.

Po przerwie trener Stefano Pioli zmienił ustawienie z 4-3-3 na 4-4-2 i w ataku postawił na Piątka oraz Rafaela Leao. Polak zanotował dublet, a Portugalczyk dołożył jedną bramkę. Do siatki trafił też Samuel Castillejo.

Najbliższy mecz AC Milan zagra 6 stycznia. Na San Siro podejmie Sampdorię Genua.