Arkadiusz Milik z golem przeciwko Interowi! Napoli po fatalnych błędach poległo jednak na Stadio San Paolo

Data dodania: 06-01-2020 22:47

Arkadiusz Milik strzelił gola dla Napoli w hitowym starciu z Interem. Bramka Polaka pozwoliła gospodarzom złapać kontrakt z rywalem prowadzącym po dwóch trafieniach Romelu Lukaku, ale na więcej podopiecznych Gennaro Gattuso nie było stać.

Gattuso przejął zespół w połowie grudnia i do meczu z Interem przegrał z Parmą oraz wygrał z Sassuolo. Starcie z liderującym wspólnie z Juventusem rywalem z Mediolanu miało dać odpowiedź, na co stać Napoli. I już wiadomo, że na pewno nie na walkę o czołowe lokatę.

Inter wygrał dość spokojnie, bo już w 14. minucie prowadził po akcji Romelu Lukaku. Belg został od koła środkowego odprowadzony przez obrońców gospodarzy aż do pola karnego i spokojnie trafił do siatki. W 33. minucie snajper dostał zaś podanie od Brozovicia i uderzył z narożnika pola karnego. Co zrobił Alex Meret? Jakimś cudem przepuścił uderzoną w siebie piłkę do siatki, zbijając ją sobie między nogami do bramki!

Napoli złapało kontakt w 39. minucie. Callejon uniknął spalonego i spod linii końcowej zagrał do Milika przed bramkę, a Polak wbił piłkę do siatki. To jego 7. gol w sezonie.

Do przerwy było 1:2, a po zmianie stron Napoli nie było w stanie złapać rywala i wyrównać. Tym bardziej, że w 62. minucie na 3:1 trafił Lautaro Martinez. Po dośrodkowaniu piłka zaplątała się między nogami Manolasa, a gdy już pojawiła się przy stopie Martineza, ten wbił ją do siatki.

Inter wygrał 3:1 na San Paolo i po 18 kolejkach ma 45 punktów, tak jak Juventus. Dwaj włoscy giganci otwierają tabelę. Napoli jest na 8. lokacie z 24 punktami.