Manchester City zagrał koncert w I połowie na Old Trafford. Chłopcy Pepa Guardioli o krok od finału

Data dodania: 07-01-2020 23:11

Manchester City pokonał Manchester United w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. Ekipa Pepa Guardioli wygrała 3:1 na Old Trafford i w rewanżu powinna postawić kropkę nad i.

Goście już do przerwy ustalili zwycięzcę tego spotkania. Zespół z błękitnej strony Manchesteru strzelił trzy gole i wyraźnie prowadził. Wynik otworzył w 17. minucie Bernardo Silva, który trafił z dystansu. Potem Portugalczyk w 33. minucie dołożył asystę przy bramce Riyada Mahreza, który dostał piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Davide De Geą, którego minął i podwyższył na 2:0.  5 minut później na 3:0 piłkę do siatki wpakował Andreas Pereira, a właściwie piłka odbiła się od jego nogi po tym, jak De Gea ratował United po tym, jak De Bruyne ograł z dziecinną łatwością Jonesa i mocno uderzył.

City prowadzili do przerwy wyraźnie i rewanżowali się lokalnemu rywalowi za porażkę w lidze 1:2. Po zmianie stron nadal lepsi byli piłkarze Guardioli, ale nie zdobyli już bramki. Udało się to gospodarzom. W 70. minucie Mason Grenwood podał do Marcusa Rashforda i ten pokonał Claudio Bravo w sytuacji sam na sam.

Na więcej United nie było stać. Szanse Czerwonych Diabłów na Etihad Stadium są niewielkie, więc i szanse na finał są iluzoryczne. Rewanż 29 stycznia o 20:45.