Sampdoria Genua wysoko wygrała z Brescią Calcio. Karol Linetty z golem i asystą (VIDEO)

Data dodania: 12-01-2020 16:24

W 19. kolejce włoskiej Serie A Sampdoria Genua rozgromiła na własnym terenie Brescię Calcio 5:1 (2:1). Karol Linetty strzelił bramkę i zaliczył asystę.

Wynik w 12. minucie otworzyli goście. Na listę strzelców wpisał się Jhon Chancellor. Asystował mu Ernesto Torregrossa. W 34. minucie do wyrównania doprowadził Karol Linetty. Polski pomocnik przejął piłkę w polu karnym i pewnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali. Dla reprezentanta Polski była to pierwsza bramka w tym sezonie Serie A. Pod koniec pierwszej połowy gola dla Sampdorii strzelił jeszcze Jakub Jankto po bardzo dokładnej asyście Linettego.

W 69. minucie rzut karny wykorzystał doświadczony Fabio Quagliarella, natomiast w 77. minucie na listę strzelców wpisał się Gianluca Caprari. Wydawało się, że wynik się już nie zmieni, jednak w doliczonym czasie drugie trafienie zaliczył Quagliarella i dobił rywali.

Warto wspomnieć, że oprócz Linettego na boisku przebywał również Bartosz Bereszyński. Były zawodnik m.in. Legii Warszawa w 86. minucie został zmieniony przez Jeisona Murillo.

19. kolejka włoskiej Serie A

SAMPDORIA GENUA - BRESCIA CALCIO 5:1

Bramki: Karol Linetty 34, Jakub Jankto 45, Fabio Quagliarella 69 90, Gianluca Caprari 77 - Jhon Chancellor 12